+386 6 560 2280

PROGRAM DELA
Program delovanja Turističnega društva Nova Gorica za mandatno obdobje 2026–2030
Turistično društvo Nova Gorica bo tudi v mandatnem obdobju 2026–2030 aktivno delovalo na področju razvoja turizma, ohranjanja kulturne dediščine, povezovanja skupnosti ter krepitve prepoznavnosti mesta in njegove okolice. S svojim delovanjem bo društvo spodbujalo prostovoljstvo, medgeneracijsko sodelovanje in čezmejno povezovanje.
V prihodnjem mandatnem obdobju bo društvo izvajalo naslednje aktivnosti:
-
izvajanje administrativnih, tehničnih in operativnih nalog društva;
-
vodenje finančno-knjigovodskih zadev ter skrb za transparentno poslovanje;
-
skrbno gospodarjenje z nepremičninami v lasti Turističnega društva Nova Gorica;
-
organizacija in izvedba tradicionalne okoljske akcije »Ogledalo mojega okolja«;
-
organizacija in sodelovanje pri izvedbi različnih prireditev in dogodkov, kot so:
-
Pohod prijateljstva,
-
aktivnosti čezmejnega sodelovanja,
-
Spuščanje Gregorčkov,
-
postavljanje prvomajskega mlaja,
-
ter druge turistične, kulturne in družabne prireditve;
-
-
sodelovanje z Mestno občino Nova Gorica, krajevnimi skupnostmi, Turistično zvezo Slovenije, sosednjimi turističnimi društvi ter pobratenima društvoma Most na Soči in Kanal ob Soči;
-
krepitev čezmejnega sodelovanja z organizacijami in društvi iz Gorice ter sodelovanje pri natečajih in ocenjevanjih urejenosti obeh mest, vključno z območjem Borgo San Rocco;
-
izvajanje tehnične in finančne podpore pri aktivnostih Aktiva mestnih žena – Goričanke;
-
postopno uvajanje turističnih, kulturno-zgodovinskih in drugih vsebin na sodobne digitalne informacijske table;
-
promocija naravne in kulturne dediščine Nove Gorice ter njene okolice;
-
redno obveščanje članov društva in širše javnosti o aktivnostih, projektih in dogodkih;
-
izvedba rednega občnega zbora društva vsako leto;
-
organizacija strokovnih ekskurzij in izobraževanj za člane društva;
-
spodbujanje vključevanja novih članov ter prostovoljskega dela;
-
sodelovanje pri projektih trajnostnega turizma in izboljševanju kakovosti bivanja v lokalnem okolju;
-
izvajanje vseh tekočih nalog in aktivnosti v korist članov društva.
Turistično društvo Nova Gorica si bo tudi v prihodnje prizadevalo za razvoj trajnostnega turizma, krepitev identitete prostora ter povezovanje ljudi na obeh straneh meje. S skupnimi močmi želimo soustvarjati privlačno, urejeno in gostoljubno okolje za domačine in obiskovalce ter ohranjati bogato kulturno in naravno dediščino našega prostora za prihodnje generacije.
