top of page
fld_8697.jpg

PROGRAM DELA

Program delovanja Turističnega društva Nova Gorica za mandatno obdobje 2026–2030

Turistično društvo Nova Gorica bo tudi v mandatnem obdobju 2026–2030 aktivno delovalo na področju razvoja turizma, ohranjanja kulturne dediščine, povezovanja skupnosti ter krepitve prepoznavnosti mesta in njegove okolice. S svojim delovanjem bo društvo spodbujalo prostovoljstvo, medgeneracijsko sodelovanje in čezmejno povezovanje.

V prihodnjem mandatnem obdobju bo društvo izvajalo naslednje aktivnosti:

  • izvajanje administrativnih, tehničnih in operativnih nalog društva;

  • vodenje finančno-knjigovodskih zadev ter skrb za transparentno poslovanje;

  • skrbno gospodarjenje z nepremičninami v lasti Turističnega društva Nova Gorica;

  • organizacija in izvedba tradicionalne okoljske akcije »Ogledalo mojega okolja«;

  • organizacija in sodelovanje pri izvedbi različnih prireditev in dogodkov, kot so:

    • Pohod prijateljstva,

    • aktivnosti čezmejnega sodelovanja,

    • Spuščanje Gregorčkov,

    • postavljanje prvomajskega mlaja,

    • ter druge turistične, kulturne in družabne prireditve;

  • sodelovanje z Mestno občino Nova Gorica, krajevnimi skupnostmi, Turistično zvezo Slovenije, sosednjimi turističnimi društvi ter pobratenima društvoma Most na Soči in Kanal ob Soči;

  • krepitev čezmejnega sodelovanja z organizacijami in društvi iz Gorice ter sodelovanje pri natečajih in ocenjevanjih urejenosti obeh mest, vključno z območjem Borgo San Rocco;

  • izvajanje tehnične in finančne podpore pri aktivnostih Aktiva mestnih žena – Goričanke;

  • postopno uvajanje turističnih, kulturno-zgodovinskih in drugih vsebin na sodobne digitalne informacijske table;

  • promocija naravne in kulturne dediščine Nove Gorice ter njene okolice;

  • redno obveščanje članov društva in širše javnosti o aktivnostih, projektih in dogodkih;

  • izvedba rednega občnega zbora društva vsako leto;

  • organizacija strokovnih ekskurzij in izobraževanj za člane društva;

  • spodbujanje vključevanja novih članov ter prostovoljskega dela;

  • sodelovanje pri projektih trajnostnega turizma in izboljševanju kakovosti bivanja v lokalnem okolju;

  • izvajanje vseh tekočih nalog in aktivnosti v korist članov društva.

Turistično društvo Nova Gorica si bo tudi v prihodnje prizadevalo za razvoj trajnostnega turizma, krepitev identitete prostora ter povezovanje ljudi na obeh straneh meje. S skupnimi močmi želimo soustvarjati privlačno, urejeno in gostoljubno okolje za domačine in obiskovalce ter ohranjati bogato kulturno in naravno dediščino našega prostora za prihodnje generacije.

bottom of page