Ogledalo mojega okolja 2019

33. Ogledalo mojega okolja 2019

Turistično društvo Nova Gorica bo v sodelovanju s Turističnim društvom občine Šempeter - Vrtojba in Turističnim društvom Most na Soči v letu 2019 izvedlo že 33. Ogledala mojega okolja. Gre za tradicionalno akcijo, kjer strokovna komisija in zainteresirana javnost ocenjuje objekte in trge v lokalnem okolju. Podeljeni bodo tudi »Osati«, kot manj lepe točka lokalnega turizma.

Tradicionalno je akcija razširjena preko meje v zamejstvo, saj so v sklopu otroškega likovnega in proznega natečaja sodelujeje tudi slovenske šola iz Italije. Seveda sodelujejo tudi vse osnovne šole iz Nove Gorice, Solkana, Šempetra pri Gorici in Mosta na Soči s podružnicami (vseh sodelujočih otrok je skupaj 1.000). Tema otroškega natečaja je  "Varno s kolesom!". Zaključna prireditev je na sporedu 9. decembra v Novi Gorici, kjer bodo najbolje ocenjenim v vseh kategorijah podelili priznanja. Osnovnošolski otroci bodo za svoja dela nagrajeni z lepimi nagradami.

Predsednik TD Nova Gorica, Slavko Šuligoj