1. GREGORJEVO 2019 v NOVI GORICI

Gregorjevo ni le dan, ko se ptički ženijo. Po ljudskem izročilu je to še eden od dnevov, ki napovedujejo prihod pomladi in seveda prvi tovrstni dogodek v Novi Gorici! Sejem bo potekal pod geslom Od semen, sadik in kmetijskih pridelkov, do kulinaričnih izdelkov.

Na sejmu bo prisotnih 62 razstavljavcev iz celotne Slovenije, vendar s poudarkom na lokalnih razstavljavcih. Na stojnicah se bo razstavljalo in prodajalo veliko raznovrstnih izdelkov, predstavila se bodo ostala Turistična društva in izvajali bomo razne predstavitve.

Na predvečer sejma bo 70 otrok iz novogoriških vrtcev v bazenčkih za Goriško knjižnico Franceta Bevka spuščali »Gregorčke« - z lučkami opremljene barčice, ki simbolno preganjajo zimo in prinašajo pomlad.

Sejem se bo odvijal od 9. do 21. ure na Bevkovem trgu v Novi Gorici, v soboto 16. marca 2019.

Želeli bi si, da postane tradicionalen. Pripravljamo tudi bogat spremljevalni program, ki bo vseboval nastope plesalk, organizacijo raznih tematskih delavnic in glasbenih nastopov. Sejem se bo zaključil s koncertom Briškega kvinteta. Prisrčno vabljeni.

Slavko Šuligoj, Turistično društvo Nova Gorica

Nova Gorica 21.2.2019