1. GREGORJEVO 2019 V NOVI GORICI USPELO

Gregorjevo ni le dan, ko se ptički ženijo. Po ljudskem izročilu je to še eden od dnevov, ki napovedujejo prihod pomladi in seveda prvi tovrstni dogodek v Novi Gorici! Sejem je potekal pod geslom Od semen, sadik in kmetijskih pridelkov, do kulinaričnih izdelkov.

Začelo se je že v petek 15.3.2019 s spuščanjem gregorčkov, ki so jih izdelali otroci iz treh Goriških vrtcev. Za Goriško knjižnico Franceta Bevka se je zbralo preko 300 obiskovalcev. Otroški pevski zbori so predstavili njihov repetoar, vsak otrok pa je dobil krof in sok.

Na sejmu v soboto, je bilo v sončnem vremenu prisotnih 65 razstavljavcev iz celotne Slovenije, vendar s poudarkom na lokalnih razstavljavcih. Na stojnicah se je razstavljalo in prodajalo veliko raznovrstnih izdelkov, predstavila so se ostala Turistična društva in izvajali so razne predstavitve. Prireditev je odlično uspela in že pogledujemo proti Gregorjevem sejmu v letu 2020.

Turistično društvo Nova Gorica

Galerija slik